KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14299428
nr 1429 9428
Bertil Widbrant
(f. 1914), Sverige
Oljemålning, Signerad, fåglar. Olja på duk, 38x56cm, yttermått inklusive ram: 53x70cm
Bertil Widbrant, född 1914 i Malmö, svensk målare och tecknare.
måndag 1 november 2021
kl 20:05:10
Bertil Widbrant
Läs mer om Bertil Widbrant